سیستم تخلیه هوا

موتورخانه تاسیسات مکانیکی
موتورخانه تاسیسات مکانیکی
خرداد ۲۲, ۱۳۹۹
صرفه جویی در مصرف انرژی
صرفه جویی در مصرف انرژی (بخش 1)
خرداد ۳۰, ۱۳۹۹

سیستم تخلیه هوا

سیستم تخلیه هوا

سیستم تخلیه هوا

به منظور دفع بو و رطوبت در فضا های سرویس های بهداشتی و همچنین تخلیه هوای آلوده پارکینگها و موتورخانه بر اساس مقررات ملی ساختمان، هوای این فضاها باید به بیرون از ساختمان تخلیه شود.

سیستم تخلیه هوا

حوه تخلیه هوا در سرویس ها

نحوه تخلیه هوا در سرویس ها به صورت مرکزی با سیستم کانال کشی فلزی گالوانیزه و نصب فن سانتریورژ از نوع پشت بامی خواهد بود.تعیین میزان دبی هوای تخلیه شده به نحوی خواهد بود که برای هر مجموعه سرویس ها تخلیه هوایی با اندازه 6-8 بار در ساعت انجام پذیرد.

نحوه تخلیه هوای مازاد فضاهای تجاری

نحوه تخلیه هوای مازاد فضاهای تجاری با توجه به فشار مثبت بودن آنها و امکان خروج هوای مازاد از طریق درها و منافذ پروژه و همچنین تخلیه با تعبیه باکس لازم در هواساز ها و وید اصلی صورت می گیرد.

سیستم تخلیه هوا

نحوه تخلیه هوای آلوده پارکینگها

جهت تخلیه هوای آلوده پارکینگها با تعبیه شافت تاسیساتی از مصالح ساختمانی امکان خروج هوای آلوده و دود ناشی از اگزوز خودروها به بیرون از ساختمان در نظر گرفته شده است که در داخل طبقات پارکینگها هوای آلوده با استفاده از کانال کشی فلزی گالوانیزه و نصب دریچه های هوا به داکت تاسیساتی هدایت شده و در سقف طبقه اول با نصب اگزاست فن های سانتریفوژ به محیط بیرون تخلیه می شود.به طور متوسط میزان تخلیه هوا از پارکینگ ها 8 بار در ساعت بر اساس استاندارد اشری در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.