کمپرسور بدون ارور اینورتری

تراكم چند مرحله ای کمپرسور
تراكم چند مرحله ای کمپرسور
تیر ۱۱, ۱۳۹۸
کمپرسور چیلر
هدف از بكارگيری كمپرسورها
تیر ۱۷, ۱۳۹۸

کمپرسور بدون ارور اینورتری

کمپرسور

کمپرسور بدون ارور اینورتری

در رفع ایراد کمپرسور بدون ارور اینورتری هنگامی که بدون هیچ اروری کمپرسور دستگاه زیر بار نمی رود، تست زیر را حتما طی نمایید تا در صورتی که ایراد از برق القایی،نویز و یا ایرادات برق تغذیه مشتری می باشد، مشکل برطرف شود.

هدف

در برخی موارد پس از روشن نمودن دستگاه صرفا موتورفن بیرونی در مدار می آید و کمپرسور کار نمی کند. روش زیر راهی ساده جهت پیگیری این مشکل و برطرف نمودن ایراد می باشد. در این وضعیت چنانچه آمپر دستگاه گرفته شود، آمپر زیر 0.5 بود ، صرفا مربوط به موتورفن می باشد و ممکن است تکنسین تشخیص ایراد از قطعات مکانیکی کمپرسور، زیاد بودن شارژ گاز و یا خرابی برد بدهد. اما اگر توجه شود LED برد بیرونی روشن و حتی پر پر هم می کند.

کمپرسور بدون ارور اینورتری

مراحل برطرف نمودن ایراد

مولتی متر یا کلمپ را در وضعیت ولت AC قرار داده و پراب مشکی را بر روی نول تغذیه و پراب قرمز را بر روی کانکتور ارت تغذیه (سیم ارت از ترمینال باز شود) یا در صورتی که بر روی ترمینال، کانکتور ارت موجود نیست بر روی پلیت زیر ترمینال برق بیرونی قرار دهید. ممکن است عددی بین صفر تا حتی بیش از 100 ولت مشاهده نمایید. هر چه این عدد به صفر نزدیکتر باشد بهتر است و چنانچه عدد مشاهده شده بیش از 20 ولت بود حتما نسبت به تخلیه مناسب ارت اقدام نمایید. برای این منظور یک رشته کابل مجزا به قطر 1.5 هم کفایت می کند. چنانچه دستگاه در تراس یا بالای پشت بام می باشد یکی از بهترین انتخاب ها زیر پلیت آبریز باران واقع بر دیوار جان پناه می باشد و در صورتی که دستگاه در حیاط است تخلیه در باغچه ای که گل و گیاه داشته و مرطوب باشد پیشنهاد می گردد.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید 114 ولت برق القایی بر روی دستگاه وجود دارد که حتی ممکن است با اتصال فازمتر به بدنه دستگاه ، فازمتر روشن شود. پس قبل از بررسی اتصال بدنه پیدا نمودن قطعات مختلف حتما ارت تخلیه و نتیجه بررسی گردد.

تذکر مهم: سیم ارت را به هیچ وجه به شیر گاز یا شیر آب یا آنتن یا هر قطعه فلزی دیگری که احتمال دریافت رعد و برق دارد ، وصل ننمایید.همانطور که مشاهده می کنید پس از تخلیه ارت ، عدد ولتاژ به 0.2 ولت کاهش پیدا کرده است و کمپرسور در مدار خواهد آمد

کمپرسور بدون ارور اینورتری

کمپرسور بدون ارور اینورتری

تست برق القایی

نکته بسیار مفید : توصیه می گردد پس از کلیه نصب های اینورتر تست برق القایی انجام گردد. برای این منظور حتما بایستی از زمان روشن بودن کمپرسور حداقل 10دقیقه گذشته باشد تا حداکثر نویز یا برق القایی که می تواند ناشی از ایرادات برق تغذیه مشتری یا نویز ناشی از قطعات دستگاه می باشد و بر روی برد بیرونی تاثیر می گذارد مشخص گردد.

در ضمن حتما پس از تخلیه ارت ، مجددا تست مذکور انجام شود تا مطمئن شوید که تخلیه به طور مناسبی صورت می گیرد. این مشکل (وجود برق القایی یا نویز) علاوه بر ایراد این بولتن که زیر بار نرفتن کمپرسور بود، ممکن است باعث ایراداتی از جمله کاهش فاصله عملکرد ریموت کنترل یا بطور کلی عمل نکردن آن، ایراد در حرکت دمپر، خرابی شیر EEV به خصوص در سری RV و مواردی از این دست بشود، که می توان آن را بر روی ترمینال برق یونیت داخلی نیز بسته به نیاز انجام داد و نسبت به تخلیه ارت بر روی پنل داخلی یا بیرونی اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.