چیلر جذبی لیتیم بروماید

سیستم های تبرید جذبی
طرز کار و اجزای اصلی سیستم های تبرید جذبی
مرداد ۲۴, ۱۳۹۸
چیلر جذبی جهان تهویه
لیتیوم بروماید و خواص فیزیکی آن
شهریور ۲, ۱۳۹۸

چیلر جذبی لیتیم بروماید

چیلر جذبی لیتیم بروماید

چیلر جذبی لیتیم بروماید

در مقاله چیلر جذبی لیتیم بروماید به بررسی هر یک از موارد فوق خواهیم پرداخت ، پمپ ابزروبر محلول لیتیوم بروماید را به صورت اسپری در ابزوبر می پاشد و در نتیجه قدرت جذب آن بالا می رود، با اضافه نمودن این دو پمپ راندمان سیستم بالا می رود .در این سیستم از یک ژنراتور و یک پمپ استفاده می کنیم که محلول لیتیوم بروماید بوسیله این پمپ به ژنراتور رفته وبوسیله بخار حرارت داده می شود . در اثر حرارت آبی که جذب شده بصورت بخار خارج از آن خارج می گردد .همچنین دراین سیستم از یک کندانسور استفاده می گردد .تا بخار آبی که از ژنراتور خارج می گردد و در نتیجه یک مدار بسته تشکیل می گردد برای تکمیل سیستم و بالا بردن راندمان از یک مبدل حرارتی بین ژنراتور وابزروبر استفاده می شود تا از یک طرف محلول رقیقی که از ابزروبر به ژنراتور می رود گرم کند واز طرف دیگر محلول غلیظی که از ژنراتوز به سمت ابزروبر در حال حرکت است را خنک کند .

درجه حرارت محلول لیتیوم بروماید

با توجه به اینکه هرچه درجه حرارت محلول لیتیوم بروماید پایین تر باشد .مقدار بیشتری آب می تواند جذب کند .لذا برای خارج کردن گرمای حاصل از انحلال در ابزوبر وبالا بردن قدرت جذب لیتیوم بروماید یک کویل در ابزوبر قرار میدهیم که در داخل ان آب سرد مربوط به برج خنک کننده جریان می یابد .

سیستم سرد کننده موتور تشکیل شده از یک شبکه لوله کشی به هر یک از موتور پمپهای محلول و مایع مبرد و شامل شده از یک منبع و یک استرینریک فلو سوییچ و یک شیر سلونویید این مدار با آب پر می شود . و وقتی پمپ ها کار می کنند پره های کوچک موجود در موتور اب را داخل واز بین موتور می گذرانند و یاتاقان ها را نرم و موتور را خنک می کنند .

دستگاه ابزوبشن

دستگاه ابزوبشن شدیدا اب بندی می باشد تا از نفوذ موادی که مایع نمی شوند به داخل سیستم جلوگیری کند . ورود هوا فشار سیستم را بالا می برد و در نتیجه هم ظرفیت را کاهش میدهد و هم مساله خورندگی را پیش می آورد .

سیستم تخلیه وسیله ای است تا دستگاه را از هوا خالی کند .این سیستم تشکیل شده از یک پمپ تخلیه که خلا زیادی تولید میکند .و یک شیر سولونویید و یک محفظه تخلیه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.