دستگاه هواساز و تجهیزات آن

چیلر جذبی سه اثره
چیلر جذبی سه اثره
مهر ۲۸, ۱۳۹۸
قیمت هواساز
ساختار هواسازها
آبان ۷, ۱۳۹۸

دستگاه هواساز و تجهیزات آن

هواساز

دستگاه هواساز و تجهیزات آن

هواساز یا Unit Handling Air دستگاهی است که گردش هوا را در تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش کنترل می کند. هواسازها معمولاً جعبه های فلزی بزرگی هستند که شامل دمنده، کویل های گرم وسرد، محفظة فیلتر، صداگیر، و دَمپِر می باشند ،هواساز یا Unit Handling Air دستگاهی است که گردش هوا را در تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش کنترل می‌کند. هواسازها معمولاً جعبه‌های فلزی بزرگی هستند که شامل دمنده، کویل‌های گرم وسرد، محفظة فیلتر، صداگیر، و دَمپِر می باشند. در شکل زیر نمونه ای از این دستگاه نشان داده شده است .

دستگاه هواساز و تجهیزات آن

 

گاهی نیز هواسازها هوای تازه و هوای برگشتی را از فضای داخل ( بدون کانال ) دریافت می کنند. هواسازهای کوچک دارای فیلتر هوا، کویل و دمنده هستند و تحت عنوان »ترمینال‌یونیت« معرّفی می‌شوند. این ترمینال‌ یونیت‌های ساده را کویل دمنده یا فن‌کویل می‌نامند.

هواساز بیرون ساختمان

هواسازهای طرّاحی‌شده برای بیرون ساختمان را بر روی بام ساختمان‌ها نصب می‌کنند، و به یونیت‌های پشت‌بامی معروف‌اند. دستگاه‌های هواساز را از ورق‌های گالوانیزه می‌سازند. این دستگاه‌ها را می‌توان با توجّه به شرایط مکانی و موقعیّت نصب آن‌ها، به‌صورت قائم یا افقی ساخت. دستگاه‌های هواساز را به‌صورت یک‌منطقه ای و یا چندمنطقه ای طرّاحی کرده و می‌سازند. دستگاه‌های هواسازِ نوعِ یک‌منطقه‌ای، تمامی بخش‌های ساختمانی که تحت پوشش آن است، با شرایط یکنواختِ دما و رطوبت، هوادهی می‌شود. در دستگاه‌های هواساز نوعِ چندمنطقه‌ای، به‌کمکِ دمپرهای مخصوص، امکان هوادهی با دماها و رطوبت‌های مختلف به مناطق متفاوت ساختمان وجود دارد .

جهت استعلام قیمت هواساز و خرید هواساز ( فروش هواساز ) کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.